×
Jump directly to the content
TOP

The Sun

Mehdi ve Tek Göz

What's Your Reaction?

0
0
0
0
0
1
admin Jul 18, 2019

Hadislere göre deccal rüzgar hızında seyahat edebilen, kurumuş bitkileri yağmur yağdırarak yeşertebilen, kıtlık veya bolluk getirmek gibi beşer üstü nitelikleri taşıyan yeryüzünün en büyük fitnelerinden birisidir. Deccal’in yanında su ve ateş bulunsa da gerçekte suyu yakıcı ateş, ateşi de soğuk ve tatlı bir sudur. Deccal’in Fiziksel Özellikleri Bir gözü kör veya patlamış üzüm tanesi gibi olan kıvırcık saçlı genç birisi olarak tasvir edilir. Alnında okuma bilen bilmeyen herkesin okuyabileceği “kâfir” (كافر) veya “kfr” (ك ف ر) şeklinde bir yazı mevcuttur. Parlak beyaz, esmer veya kızıl tenlidir. Cüsseli ve heybetli olarak tasvir edilse de kısa boylu olduğunu ifade eden alimler de mevcuttur. Ahir zamanda doğuda, Şam, İsfahan veya Horasan’da yahut Irak taraflarında bir yerden Dünyaya çıkıp yeryüzünde kırk gün kalacak, fakat günlerinden biri bir sene, biri ay, biri de hafta kadar sürecek, diğerleri ise normal günler gibi yaşanacaktır. Rüzgar hızıyla hareket edip yeryüzünde ayak basmadık yer bırakmayacak, sadece Mekke, Medine ve Kudüs’e giremeyecektir. Evvela peygamber, sonrasında hızını alamayıp ilahlık iddiasında bulunacak, itaat edenleri ve takipçilerini sahte cennetine koyacak, karşı olanları cehennemine atacaktır. Gerçekte onun cenneti cehennem, cehennemi de cennetten ibarettir.

SHOW MORE

1,019 Comments

SORT BY

Default profile photo

Add a public comment...

Gulmemmedova Ayten

Gulmemmedova Ayten4 months ago

Hz.Mehdi geldigi zaman,Allah onun askerlerinden,onun yaninda savasanlardan etsin insallah bizi.Allah bizi zamanin kotuluklerinden , seytandan korusun.Amin

478

Hoop Dedik

REPLY

View 39 replies

ƏMRAH EYNULLAYEV

ƏMRAH EYNULLAYEV4 months ago

ALLAHDAN başqa kimsə biləməz HZ MEHDİ aleyhissəlamın nə vaxt gələcəyini

124

REPLY

View 3 replies

Keşf-i Alem - ertan

Keşf-i Alem - ertan4 months ago

Bismillahirrahmanirrahim

250

Hoop Dedik

REPLY

View reply

Pezevenk Uzaylı

Pezevenk Uzaylı4 months ago

umarım ALLAH bana HZ MEHDI yle savasmayi nasip eder boş boşuna ölceğime gururlu, mutlu ve kendi ırkıma (ISLAMA) ve turkiye icin olmeyi nasip eder AMIN.

207

Hoop Dedik

REPLY